Roksit Nedir?

Home Roksit Nedir?

Güvende Olmanın En Kolay Yolu

Roksit 2012 yılından bu yana DNS güvenliği alanında Arge çalışmalarını yürütmektedir. Neredeyse tüm saldırılar zararlı yazılımlarını bulaştırmak için veya bulaştırılan zararlılarını kontrol etmek için kurbanlarını sunucularına yönlendirir. Bu yönlendirme aşamasında kullanılan ve gözden kaçan protokol DNS protokolüdür. DNS protokolü, bu açıdan diğer tüm protokollerde ve bu protokoller üzerinden gerçekleştirilen saldırılarda ön adım olarak kullanılmaktadır.

Saldırı yöntemleri artık her geçen gün daha profesyonel ve hedef odaklı olarak gerçekleştirilmektedir. Sürekli olarak gelişen saldırı yöntemleri ile artık farklı yaklaşımlar ile mücadele etmek gerekmektedir. Bir kurumun ilişki içerisinde olduğu domain sayısı insan gücü ile takip edilemeyecek kadar çoktur. Roksit yapay zeka tecrübesi ile bu noktada çok farklı bir yaklaşım öne sürmektedir.

Hedef domainlerin analizi ve erişim yetkileri mevcut güvenlik ürünleri ile kontrol etmek etkili bir çözüm değildir. Roksit DNS Firewall ürünlerine extra olarak birçok özelliğe daha sahiptir. Roksit sizin için domain profil kategorileri ve alt kategorileri ile 120 civarında kategori oluşturmuştur. Bu kategoriler istenildiği gibi uygulanabilmektedir.

Peki hangi Domain adresinin güvenilir, hangisinin güvenilmez olduğu tespit edilebilir mi? Henüz yeni kurulmuş fakat kötü amaçlı kullanılmamış bir domain adresi de bir kategoriye konabilir mi? Evet, domainleri kategorilere ayırmak mümkündür. Roksit yıllanmış çalışma ekibi ve 7 yıllık DNS özelinde güvenlik tecrübesini Yapay zeka algoritmaları ile birleştirdi ve bunu başardı. Roksit domain kategorizasyonu için +60 üzerinde kriter uygulamaktadır. Roksit her gün tüm dünyadaki siteleri yeniden gözden geçirmektedir, domain adreslerine farklı risk kategorilerinde puanlar vermektedir.