Domain Kategorizasyon

Home Domain Kategorizasyon

%99 Kategorizasyon Başarı Oranı

Her domain adresinin bir kuruluş amacı vardır. Normalde, domain adreslerinin içeriği de amaçları doğrultusunda oluşturulmaktadır. İçeriğini takip ederek bir domainin hangi konuda hazırlandığı, ne amaçla hazırlandığı tespit edilebilir. Domain kayıt bilgilerinden, domain web sitesi içeriğinden kötü amaçlı olanların da tespit edilmesi mümkündür.

DNS bazında güvenlik sağlayabilmek, kullanıcı bazlı uygulama profili oluşturabilmek adına domainlerin kategorilere bölünerek yönetilmesi gerekmektedir. Roksit yıllardır siber güvenlik alanında çalışan personelleri ile 7 yılı aşkın DNS özelinde güvenlik tecrübesini yapay zeka algoritmaları ile birleştirerek geliştirdiği ürünler sayesinden 360’’ DNS güvenliği hizmeti sunmaktadır.

Roksit bir domainin kategorizasyonunda 60 üzeri kriteri gözden geçirmektedir. Birçok çaprazlama yöntemleri ile elde ettiği sonuçların doğruluğunu güçlendirmektedir.

Roksit her gün periyodik olarak tüm domainleri yeniden gözden geçirir ve değerlendirir. Hali hazırda dünyada 340 Milyon üzerinde domain bulunmaktadır, Roksit tüm bu domainlerin kategorizasyonunu tamamlamıştır. Ayrıca yeni açılan domainleri ise 24 saat içerisinde değerlendirmelerini tamamlamaktadır.

Roksit kullanıcılarına 37 ana, 121 alt kategori ve 5 farklı güvenlik seviyesi sunmaktadır. Bu kategorileri kullanarak kullanıcılarınıza özel profiller oluşturabilirsiniz. Örneğin online video ve sosyal medya kategorisini sadece belirli profillere uygulayarak çalışan veriminizi ve network bant genişliği veriminizi yükseltebilirsiniz. Yine teknoloji bilgisi çok yetersiz olan ve güvenlik gelişmelerinden çok uzak olan kullanıcılarınıza daha katı kurallar uygulayarak onları daha güvende tutabilirsiniz.