DNS & Threat Visibility

Home DNS & Threat Visibility

Tüm Protokollerin
Ortak Görünürlüğü için DNS

Siber saldırılar artık daha farklı uygulama ve protokoller üzerinden gerçekleştirilmektedir. DNS protokolü neredeyse tüm saldırıların kullandığı fakat yeteri kadar üzerinde durulmayan protokoldür. Etkin bir DNS kontrolü ile bir kurumun deyim yerindeyse renkli bir MR raporu çıkarılabilir. En sık karşılaşılan siber saldırı yöntemleri, en çok saldırı alınan ülkeler veya bölgeler, en sık kullanılan uygulamalar gibi değerler örnek olarak verilebilir.

Kullanıcı ve sunucu bazında yapılabilecek bir analiz ise çok daha etkili bir yaklaşım ortaya çıkarabilir, en çok siber saldırıya maruz kalan departman veya çalışan, en çok oltalama saldırısının gerçekleştirildiği birim gibi değerler hangi konuda nasıl bir yatırım yapılması gerektiği noktasında yol gösterici olabilir.

DNS & Threat Visibility kullanıcı ve bilgisayar bazında sunabileceği raporlar ve uyarılarla müşterilerinin güvenliğini bir üst sekmeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Anlık Zararlı Yazılım Takibi

DNS & Threat Visibility sayesinde anlık olarak zararlı yazılımları ve saldırıları izleyebilir, raporlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu trafiğin hangi makineden yayıldığını tespit edebilirsiniz.

Zararlı Trafik Sızıntısı Tespiti

DNS & Threat Visibility ile güvenlik cihazlarından sızan zararlı internet trafiğini raporlayabilirsiniz, bu özellik güvenlik anlamında katkı sağlayacağı gibi, güvenlik cihazlarının POC çalışmalarında da değerlendirme parametresi olarak kullanılabilir.

Efektif SIEM EPS Değerler

SIEM log kayıtları için anlamlı kurallar oluşturup EPS değerlerinde minimum 1000 kat tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylece SOC ekibi daha etkili çalışmalar yürütebilir, sizde SIEM ürünü için daha az lisans ücreti ödeyebilirsiniz.

Geniş Entegrasyon Desteği

DNS & Threat Visibility entegrasyon noktasında diğer sistemlerle son derece uyumlu çalışır. Microsoft AD, Infoblox, EffientIP, F5, BIG-IP, BIND DNS sunucuları desteklediğimiz sistemlerden bazılarıdır.

Zararlı Yazılım Bulaşmış Cihaz Tespiti

Roksit bu ürünü ile sisteminizde bulunan ve zararlı yazılım bulaşmış cihazlarınızı tespit etme imkanı sunmaktadır.